https://www.akyazihaber.com/akyazi/ozel-ozgur-adimlar-ozel-egitim-merkezinden-anlamli-calisma-44552-detay

Özel Özgür Adımlar Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezinden Anlamlı Çalışma.

Özel Özgür Adımlar Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi tarafından halka açık düzenlenen seminer dün Sosyal Gelişim Merkezi’nde gerçekleşti. Psikolog Taylan Korkmaz, Özel Eğitim alan öğretmeni Abdülkerim Çolak ve Çocuk Gelişimci-Sosyolog Ece Ömercikoğlu tarafından “Aile İçi İletişim”,”Özel Eğitimde Aile Desteğinin Önemi” ve “Stres Yönetimi” konulu seminer verildi. Özel Eğitim ve normal gelişim gösteren çocukların ailelerine yönelik düzenlenen seminere katılım beklenenden yüksek olup, güzel bir etkinlik gerçekleşmiş oldu. Akyazı’da bir ilk olarak özel eğitimi de içinde kapsayarak halka açık gerçekleştirilen bu bilinçlendirme etkinliğinin devamı gelecek.

Kameraman : Muhsin SEZGİN

Haberin Devamı için Tıklayın >>>

BASINDA BİZ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

gallery/ozgur adimlar ve uygulama merkezi
Duyu bütünleme etkinliklerinin özel gereksinimli bireylerin eğitime büyük katkı sağladığı bilinmektedir. Bu nedenle Özgür Adımlar Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi desteğiyle temin ettiğimiz duyu bütünleme materyalleri ile öğrencilerimiz hem öğrenip hem eğlenerek keyifli bir gün geçirdi. Okulumuzun anasınıfı öğretmenlerinin önceliğinde yapılan bu etkinlik için öğretmenimiz Nigar AVCI ve Ayşegül YILDIRIM'a teşekkür ederiz :)
Haberin devamı için tıklayın >>>
 
gallery/özgür adimlar
Akyazı da bulunan iki özel eğitim kurumu olarak özel gereksinimli öğrencilerimiz ile at çiftliğine ziyaret düzenleyerek öğrencilerimizin güzel bir gün geçirmeleri sağlandı.
SAKARYA - Akyazı     Özel gereksinimli bireylerin eğitiminde hayvanlarla iç içe olmanın, hayvan sevgisinin, hayvanlara dokunmanın önemi bilimsel olarak kanıtlanmıştır.    Akyazı Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve Özgür Adımlar Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezi öğretmen, öğrenci ve velileri ile birlikte Raif Bey At Çiftliğine ziyarette bulunduk
Haberin devamı için tıklayın >>>
gallery/eba-logo-png-1000x700
Öğrencilerimizle, okul bahçesinde keyifli bir duyu bütünleme saati yaptık.
SAKARYA - Akyazı Akyazı Özel Eğitim Merkezi 1. Kademe öğrencilerimiz için Akyazı Özgür Adımlar Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi kurum sahibi Fizyoterapist Rüştü Uçar hocamızdan duyu bütünleme malzemelerini temin ederek okulumuzda eğitici ve aynı zamanda eğlenceli bir duyu bütünleme saati yaptık.Duyu bütünleme malzemelerini okul bahçesine yerleştirdik ve bütün öğrencilerimiz öğretmenleri eşiliğinde önce dokunarak nesneleri hissetti.
Haberin devamı için tıklayın >>>